سرویس ضمانت برگشت ۷ روزه

هدف ما رضایت مشتری می باشد و در راستای جلب رضایت شما مشتری گرامی چابهار مارکت ضمانت هفت روز برگشت و یا تعویض کالا در نظر گرفته ایم. البته قابل ذکر است که جهت برگشت کالا، ایرادات مطرح شده از طرف مشتری توسط کارشناس مربوطه در چابهار مارکت مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت تایید، کالا مشمول استفاده از این سرویس می باشد. در ضمن وجود متعلقات همراه با جعبه ، جدا نشدن برچسب از کالا و در کل خارج نشدن محصول از حالت اولیه و پلمپ شرایط لازم برای بازگشت و یا تعویض کالاست.

در هر حالت جهت استفاده از این سرویس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید .

 

نکته : پس از تحویل کالا برای بازگشت ، رسید دریافتی از اداره پست را برای پیگیری نزد خود نگه داشته باشید.

مشتری باید در حضور مامور پست ، سلامت فیزیکی کالا و یا هرگونه مغایرت با کالای خریداری شده را بررسی و در صورت وجود مشکل از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن سفارش توسط شما مشتری عزیز به منزله تایید سلامت فیزیکی آن است.

عدم مطابقت محصول دریافت شده با سفارش

تیم چابهار مارکت تمام سعی خود را انجام می دهد تا اطلاعات و تصاویر ثبت شده در سایت از نظر اصالت، رنگ و جنش کاملا مطابق نمونه اصلی باشد. در همین راستا اگر کالای خریداری شده توسط مشتری عزیز دارای مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت باشد، مشتری می تواند از سرویس ضمانت بازگشت هفت روزه کالا استفاده نماید. جهت استفاده از این سرویس حداکثر تا یک روز پس از مشاهده مغایرت، با تیم پشتیبانی چابهارمارکت تماس حاصل نمایید.

وجود ایراد در کالای خریداری شده

مشتری گرامی در صورت مشاهده هرگونه ایراد در کالای دریافت شده باید حداثر ظرف یک روز به همکاران ما در واحد پشتیبانی چابهار مارکت خبر داده و بلافاصله کالا را جهت تعویض برگشت دهند. در این شرایط در صورت عدم موجودی کالای مورد نظر، مطابق درخواست مشتری مبلغ آن به حساب وی واریز می گردد.
نکته : رسیدگی به درخواست هایی که بعد از یک روز از تاریخ دریافت سفارش ارجاع شوند میسر نخواهد بود.

وارد نمودن هر گونه تغییر بر روی جعبه اصلی کالا ( نوشتن ، پاره کردن و … ) امکان استفاده از این سرویس را از بین می برد.

تنها زمانی استفاده از این سرویس امکان پذیر خواهد بود که کالا در بسته بندی اصلی خود برگردانده شود .

امکان استفاده از این سرویس برای کالاهایی که در اثر استفاده نادرست خریدار ایجاد شود امکان پذیر نخواهد بود.

توجه داشته باشید درصورت انصراف از خرید و درخواست استفاده از این سرویس ، تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که کالا بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در جعبه ، لوازم همراه و … باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از این سرویس را نخواهید داشت. ( در این مواقع هزینه ارسال و بازگشت بر عهده مشتری خواهد بود )

 

جهت بازگشت و یا تعویض سفارش با کانال های ارتباطی ما نظیر تماس تلفنی ، تلگرام و یا ایمیل در تماس باشید.( در صورت نیاز به سرعت عمل در بازگشت کالا از شماره تماس های موجود تماس بگیرید)

نکته : هزینه بازگشت و یا تعویض کالا به عهده مشتری می باشد.

آیا برای بازگشت کالا هزینه ای باید پرداخت کنیم ؟

جهت بازگشت کالا صرفا هزینه پست از مشتری گرفته خواهد شد .

اگر کالایی که خرید کرده ام با آن چه که سفارش داده ام مغایرت داشت باید چکار کنم؟

در صورت وجود هرگونه مغایرت مراتب را به پشتیبانی چابهار مارکت اطلاع دهید . برای این کار می توانید از راه های ارتباطی که در صفحه تماس با ما ذکر شده استفاده نمایید.

آیا ضمانت برگشت ۷ روزه کالا برای همه کالاها است ؟

برگشت و یا تعویض کالا برای آن دسته از کالاهایی است که در توضیحات خود کالا نوشته شده باشد.

در صورت بازگرداندن کالا، مبلغ پرداخت شده در چه زمانی استرداد می شود؟

وجه پرداخت شده پس از بررسی کالا توسط کارشناسان مربوطه در چابهار مارکت ظرف ۲ الی ۳ روز به حساب مشتری واریز می گردد.
نکته : در صورت استفاده از کد تخفیف یا طرح های موقتی ( فورش ویژه ، حراج و …) همان مبلغ پرداختی توسط مشتری به حساب وی پرداخت می گردد.
در صورت تعویض اگر کالا در زمان تخفیف و یا فروش ویژه خریداری شده باشد ، و در زمان تعویض نرخ کالا افزایش پیدا کرده باشد مابه التفاوت از مشتری اخد و کالا تعویض می گردد.

آیا چابهار مارکت هزینه بازگشت کالا را پرداخت می کند؟

در صورت وجود ایراد در کالا از طرف چابهار مارکت و استفاده از سرویس برگشت ۷ روزه هزینه پست به عهده چابهار مارکت خواهد بود.( جهت استفاده از این گزینه رسید پستی را هنگام ارسال کالا در داخل جعبه بگذارید )

نکته : در صورتی که کالایی برگشت داده شود،  و کالا خارج از شرایط تعیین شده در فروشگاه باشد و بدون مشکل تشخصید داده شود ، به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد و پس از دریافت هزینه حمل مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد. در صورت امتناع مشتری از تحویل چابهارمارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال پیشامد آن نخواهد داشت.

نکته: در صورتی که کالا برگشتی پس از تایید کارشناسان امکان استفاده از این سرویس را داشته باشد اما قیمت کالا در این زمان افزایش داشته باشد ، مابه التفاوت آن از مشتری اخذ و پس از آن کالای جایگزین برای مشتری ارسال خواهد شد.

در هر حالت اگر کالا همراه با هدیه فروخته شده باشد ، ارسال هدیه همراه کالای اصلی الزامی است .